Atrakcje Doliny Baryczy

Baszta w Żmigrodzie

Pałac w Żmigrodzie

Ruiny Pałacu Hatzfeldów w Żmigrodzie to jeden z najbardziej interesujących obiektów architektonicznych w Dolinie Baryczy. Sam pałac powstał w XVII wieku, w miejscu wcześniejszej twierdzy. Był barokowy i prezentował się wybornie aż do 1945 roku, kiedy spaliła go armia Czerwona. Ruiny pałacu w Żmigrodzie są dziś zabezpieczone w postaci trwałej ruiny i nadal mocno działają na wyobraźnię. 

https://www.polskieszlaki.pl/dolina-baryczy.htm#3-1-palac-i-baszta-w-zmigrodzie

Kolorowy Szlak Karpia

Szlak Karpia to pięknie malowane, wzorzyste figury karpia sporych rozmiarów, które stanęły przy najważniejszych atrakcjach turystycznych Doliny Baryczy, w Miliczu takie barwnego karpia można spotkać np. przy pałacu.

https://www.polskieszlaki.pl/milicz.html#6-5-kolorowy-szlak-karpia-w-dolinie-baryczy

Spływ kajakowy

Spływy w dolinie jest możliwy na wielu rzekach w tym na Baryczy. Atrakcja ta jest niedrogą niecodzienną przyjemność.

Trasy rowerowe

W dolinie Baryczy najlepszym środkiem transportu do jej zwiedzania jest rower. Każdy rowerzysta, ten początkujący jak i ten zaawansowany znajdzie trasy dla siebie. W związku z tym przygotowano tu infrastrukturę rowerową, szlaki rowerowe które wiodą przez malownicze tereny doliny Baryczy.

KOM i Muzeum Bombki w Miliczu

Przy ulicy Dąbrowskiego, na terenie dawnej fabryki bombek mieści się dziś Muzeum Bombki, gdzie zobaczysz ponad 6 000 szklanych ozdób, pięknie malowanych ręcznie.

https://www.polskieszlaki.pl/milicz.html#7-6-muzeum-bombki-w-miliczu

Obcowanie z przyrodą

Obcowanie z przyrodą

Fotosafari

Unikatową atrakcją w Centrum Naturum w Rudzie Sułowskiej są przejażdżki bryczką. Z wozu ciągniętego przez konie poznajesz uroki stawów w tym regionie w miejscach, które zwykle są niedostępne, bo to zamknięty teren rezerwatu. Przewodnik ichtiolog czyli specjalista od ryb, opowiada o pracy na stawach, o ich historii, jesiennych odłowach i innych ciekawostkach. Ponadto możesz na miejscu zobaczyć niewielki skansen mówiący o stawach.

https://www.polskieszlaki.pl/dolina-baryczy.htm#12-10-fotosafari-bryczka-w-dolinie-baryczy

Pałac w Miliczu

Na XVIII-wieczny zespół pałacowo-parkowy w Miliczu składa się klasycystyczna budowla oraz zabytkowy park założony w stylu angielskim. W pałacu od lat mieści się szkoła, ale jest też dostępny do zwiedzania. Ciekawostką jest, że to tutaj urodziła się Maria von Maltzan, która podczas wojny ratowała Żydów.

https://www.polskieszlaki.pl/milicz.html#2-1-palac-w-miliczu

Kościół w Sułowie

Kościół sułowski to bardzo ciekawa architektonicznie świątynia, dziś rzymskokatolicka, ale powstała jako protestancka, w latach 1765-67. Obecnie to kościół pomocniczy parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sułowie, a nowi wezwanie Matki Bożej Częstochowskiej. Budowla ma nietypowy kształt ośmiokąta i konstrukcję szkieletową (szachulcową). Wokół świątyni odnaleźć można stare nagrobki

https://www.polskieszlaki.pl/dolina-baryczy.htm#13-11-kosciol-w-sulowie

Alpaki w Koruszce

Pałac Myśliwski w Moja Wola